MaterCare Polska

Fundacja MaterCare Polska

,

NIP: , Regon ,

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Nr wpisu do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie:

Fundacja MaterCare Polska jest organizacją non-profit, która zrzesza i wspiera katolickich ginekologów położników oraz innych pracowników medycznych w ich działaniach w obronie godności człowieka i ludzkiej prokreacji, w służbie życiu. Wspiera sumienie lekarzy, gdy są poddawani presji, aby wypierać swoje człowieczeństwo, eliminować niechciane czy niepełnosprawne dzieci lub niszczyć płodność zamiast ją afirmować. Celem MaterCare jest przede wszystkim pomagać lekarzowi, który towarzyszy cudowi narodzin nowego życia, aby był człowiekiem, szanował człowieczeństwo własne i swoich pacjentów.

MaterCare Polska jest częścią międzynarodowej organizacji MaterCare International (MCI), która ma oddziały w różnych krajach świata. Założycielem MC Polska jest prof. Bogdan Chazan, a w Radzie Fundacji zasiadają lekarze: prof. Jan Oleszczuk, prof. Michał Troszyński, prof. Marian Gabryś oraz dr Antoni Marcinek. Zarząd Fundacji tworzą: dr Ewa Maria Prokop (lekarz) oraz mgr Nikoleta Broda (położna), które zawodowo związane są ze Szpitalem Specjalistycznym im. Św.Rodziny w Warszawie.

MaterCare jest organizacją, która zarazem wychodzi naprzeciw potrzebującym opieki medycznej, jak też umożliwia ważną wymianę myśli i doświadczeń wśród lekarzy, położnych i osób zajmujących się zdrowiem prokreacyjnym, reprezentuje ich i pomaga im w stałym doskonaleniu swoich umiejętności w spójności z poszanowaniem dla życia.

MC Polska była organizatorem interdyscyplinarnych warsztatów weekendowych dla małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka, na których lekarze wraz z psychologami, kapłanami i innymi specjalistami wychodzono naprzeciw wyzwaniom, jakie stawia niepłodność. Pomagało to w zorganizowaniu biura informacyjnego Krajowego Zespołu Promocji NPR w Szpitalu św. Rodziny w Warszawie.

Fundacja zaangażowana jest również w promocję leczenia zaburzeń płodności uwzględniającego rozpoznawanie wskaźników płodności (NaProTechnology), prenatalnej opieki paliatywnej, poszanowania ciał dzieci poronionych oraz wszechstronnego wsparcia dla rodziców dotkniętych stratą dziecka. Propagujemy wstrzemięźliwość seksualną młodzieży jako pierwotną profilaktykę w zakresie zdrowia prokreacyjnego.

W roku 2007 w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja MaterCare "Ginekologia- etyczna czyli ludzka", pt.: "O poszanowanie dla macierzyństwa i ludzkiego życia w praktyce położniczo-ginekologicznej" na której było zaproszonych ponad 40 prelegentów, a zarejestrowało się ponad 200 uczestników, w tym ponad 80 lekarzy i 24 osób zza wschodniej granicy.

W roku 2010 nasi wolontariusze (lekarze, położne) brali udział w pomocy medycznej dla mieszkańców Haiti, które zostało w znacznym stopniu zniszczone trzęsieniem ziemi.

W tym samym czasie dołączyliśmy się do inicjatywy budowy szpitala położniczego w Kenii (Projekt Isiolo) oraz pomogliśmy wyposażyć go w sprzęt medyczny, który udało nam się zgromadzić przy pomocy wielu instytucji i ludzi dobrej woli z Polski. Obecnie poszukujemy wolontariuszy medycznych, którzy chcą pojechać do Kenii.

Od roku 2011 objęliśmy opieką medyczną i edukacyjną podopieczne z Domu Samotnej Matki "Nazaret" w Otwocku. Byliśmy współorganizatorami m.in. Sympozjum Naukowego "Wokół początków życia ludzkiego"(2011) oraz konferencji "Ratujmy życie - wspierajmy rodzicielstwo" (2012), która w warszawskim Szpitalu im.Świętej Rodziny zgromadziła ok. 400 uczestników.

Rozwój MaterCare wymaga współpracy wielu ludzi jak też mocnego trzonu organizacyjnego, którego utrzymanie wymaga środków operacyjnych. Dlatego też, serdecznie prosimy o wsparcie Fundacji MaterCare Polska dowolną darowizną. Środki finansowe na rzecz Fundacji można przekazywać bezpośrednio na nasze konto, a także poprzez tzw.'portfel dobroczynny' Stowarzyszenia Dobroczynność , który pozwala na regularne wsparcie finansowe. Dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc!

Darowizny można wpłacać gotówką lub na konto:

nr. konta PL:

Fundacja MaterCare Polska,